Dünya Çapında Hizmet Vermekteyiz.

Çelik Konstrüksiyon Ve Hafif Çelik Yapılar

Çelik Konstrüksiyon ve Hafif Çelik Yapılar

Çelik, yapıda en yüksek sağlamlığı oluşturan ve en uzun ömürlü kullanım oluşturan yapı malzemelerinden birini oluşturmaktadır. Bu nedenle de yapı uygulamaları içerisinde çelik yapı en sağlam ve en çok tercih edilen uygulama türlerinden birini oluşturmaktadır. Örneğin, sera uygulamalarında iskelet yapının oluşturulması için de çelik malzeme ile gerçekleştirilen çalışmalar tercih edilebilir.

Bozkurt Sera çelik yapı uygulamaları gerçekleştirmesi vasıtasıyla aslında sadece sera çalışmaları değil birçok farklı noktada sonuç elde etme avantajı oluşturmaktadır. Zira çelik malzeme, en ağır yükleri dahi absorbe edebilen yapısıyla kendinden çok daha yüksek bir kuvveti taşıyabilecek bir mukavemete sahiptir. Bu sayede yüksek, ağır ve dev boyutlu yapılarda çelik malzeme kullanılarak, çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı yapılar elde edilebilir.

Bugün çelik malzemenin kullanılması ile elde edilen yapılara bakıldığında ağır bir şekilde yapılan uygulamalarda çelik konstrüksiyon veya hafif çelik yapılar gibi tercihler yer almaktadır. Bu tercihlerin her biri Bozkurt Sera tarafından istenilen alanlarda uygulanabilen ideal, modern ve güvenilir sistemler arasında yer alır.

 

Çelik Konstrüksiyon Ve Hafif Çelik Yapılar Yapılaşmayı Yönlendiriyor

Türkiye’de yapılaşmanın yeni bir yönlendirme ve yeni bir çeşitlendirme elde etmesi açısından çelik yapı en önemli yöntemlerin başında geliyor. Özellikle hafif hafif çelik yapılar bugün yaşam alanlarında, çalışma alanlarında, tarım alanlarında ve sosyal alanlarda kullanılan yapılar oluşturuyor. Bu kapsamda da yapılar prefabrik gibi bir ile adlandırılıyor.

Prefabrik olarak adlandırılan yapılar bir hafif çelik yapı olması ile birlikte dünya genelinde kullanılan ideal yapılar arasında gösteriliyor. Bu yapılar metal malzemenin kullanılması ile birlikte birçok farklı alanda konut, sosyal tesis, yemekhane, şantiye alanı, sağlık yapısı, eğitim binası veya ticari işletme olarak kullanılabiliyor.

Bozkurt Sera, çelik uygulamalarında sık bir şekilde tercih edilen çatı açısından da çelik çatı uygulamalarını sağlıyor. Bu uygulamalar yapıların çağlardır ihtiyaç duyduğu sağlamlığı, güvenilir ve güçlü yapıyı çok daha hızlı hatta çok daha pratik bir şekilde elde etmeye yardımcı oluyor. Yalıtım, dekorasyon, renklendirme ve güçlendirme gibi birçok farklı açıdan çatı konusunda çelik malzemenin kullanılmasıyla daha güçlü bir sonuç elde etme fırsatı doğuyor.