Dünya Çapında Hizmet Vermekteyiz.

Plastik Sera Örtüleri

Plastik Sera Örtüleri

Mevsimi dışında istenen sıcaklığın elde edilebilmesi, dış hava koşullarına karşı koruma ve ideal yetiştirme koşullarının sağlanması ile birlikte tarım yapılması için seralar çok uzun yıllardır en ideal sistemler olarak kullanılmaktadır. Çünkü sera içerisinde meyve ve sebze yetiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile özellikle kış mevsiminde de halkın istenilen gıdayı daha hızlı ve ekonomik şekilde elde etmesi sağlanmaktadır.

Ülkemizde sera faaliyetleri geçmişe dayanan yapısı ile birlikte bugün çok daha güçlü ve yoğun bir şekilde tercih edilirken, seralar özellikle iklimine ve bölgesine göre doğru şekilde uygulanması gereken yapılardır. Çünkü bu yapılar içerisinde bitkiler yani sebze, meyve veya çiçekler seranın doğru bir yapı ile kurulması sayesinde sağlıklı şekilde yetiştirilebilir.

Bozkurt Sera gerçekleştirdiği uygulamalarda plastik sera örtüleri kullanımı gerçekleştirmesi vasıtasıyla da en iyi ısı koşullarını, güvenilir kullanımı ve uzun ömürlü sonuçları elde etmeye özen göstermektedir. Yıl içerisinde daha fazla hasat, daha sağlıklı üretim ve daha fazla dayanıklılık elde etmek açısından bugün yeni nesil co-ekstrüzyon teknolojileri ve daha güvenilir yapılar ile plastik sera örtüleri kullanılmaktadır.

 

Plastik Sera Örtüleri Hangi Özellikleri Sağlar?

Bugün cam veya polikarbon seralara göre daha fazla tercih edilen plastik sera örtüleri özellikle dayanıklı yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Çünkü sera örtülerinde en çok aranan özelliklerden biri olan güneş dayanım süresi açısından bu örtüler yüksek dayanıklılık oluşturmaktadır. Genellikle her yaz mevsiminde değiştirilmesi gereken 3 ay dayanıklı örtüler yerine bugün modern sistemlerde 9, 12, 24, 36 veya 60 ay gibi kullanılabilecek örtü üretimleri yapılmaktadır.

Bozkurt Sera plastik sera örtüleri üretimi gerçekleştirmek için kullanılan katkı maddeleri ile birlikte çok daha güçlü bir üretim gerçekleştirmektedir. Sağlığa ve bitkiye zarar vermeyen bu katkı maddeleri güneş dayanım açısından örtünün çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olmaktadır. Belirtilen kullanım özelliklerine uyum sağlanarak, seracılık gerçekleştirildiğinde de istenilen sonuç güçlü bir şekilde elde edilebilir.

Bitkiler için ideal bir şekilde doğru seçimlerin yapılması ve iyi bir sera kurulması açısından örtü seçimi yapılırken de birçok noktaya dikkat edilmektedir. Bozkurt Sera özellikle güneş dayanım ayrıntılarını göz önünde bulundurarak rutubet tutma, kimyasallara karşı direnç, kalınlık, yetiştirilecek bitkinin türü gibi her noktayı göz önünde bulundurarak örtü seçimi gerçekleştirir.