Dünya Çapında Hizmet Vermekteyiz.

Sera Konstrüksiyon Sistemleri

Sera Konstrüksiyon Sistemleri

Sera, bitkinim mevsimi dışında uygun koşulların elde edilmesi ile yetiştirilmesi açısından hava ve sulama koşullarının kontrol edilebildiği bir yetiştirme alanı oluşturur. Bu kapalı yetiştirme alanının oluşturulabilmesi açısından da öncelikle bir iskelet yapısı ve üstünde kaplama sağlanır. Örneğin, cam sera gibi uygulamalarda da bu yapının oluşturulması için bir konstrüksiyon sistemi elde edilmesi gerekir.

Sera konstrüksiyon sistemi çelik veya yüksek dayanıklı metal malzemelerin kullanılması vasıtasıyla elde edilen güçlü bir sistemdir. Bu sistemin uygulanmasında üretimi gerçekleştirilecek meyve, sebze veya bitkinin boyutları ya da özellikleri göz önünde bulundurulur. Çünkü domates veya biber gibi bir sebzenin yetiştirildiği sera ile muz yetiştiriciliği gerçekleştirilen bir serada sera yükseklikleri ve boyutları değişiklik gösterebilir.

Günümüzde genellikle meyve ve sebze yetiştiriciliği gerçekleştiren çiftçiler sera uygulamalarında plastik sera kullanımını tercih etmektedir. Bu konumda kullanılan kaplama malzemesinin ağırlığına bağlı olarak da konstrüksiyon sistemi için isteğe bağlı olarak çelik veya farklı ve metaller ile üretim gerçekleştirilebilir. Bu kapsamda Bozkurt Sera gerçekleştirilecek konstrüksiyon uygulamasının hem istenilen yükü taşıyabilecek hem de diğer sistemlerin çalışması için ideal yapıyı sağlayacak bir uygulama olmasına özen göstermektedir.

 

Sera Konstrüksiyon Sistemi Nasıl Uygulanır?

Sera konstrüksiyon sistemi öncelikli olarak seranın türüne ve kullanılan dış kaplama malzemesi gibi noktalara göre uygulanmaktadır. Çünkü bir cam sera ile polikarbon malzeme ile üretilmiş bir seranın ağırlıkları, yapısı ve yük kapasitesi değişiklik oluşturur. Bu kapsamda polikarbon seralar için iskelet oluşturacak bir konstrüksiyon daha farklı bir malzeme ile uygulanabilir.

Bozkurt Sera tarafından anahtar teslim şekilde elde edebilecek cam veya plastik sera gibi uygulamalarda konstrüksiyon uygulamalarına da çok yüksek özen gösterilmesi önemlidir. Bozkurt Sera bu imalat ve montaj açısından uzman bir kadro ile çalışarak, uzun yıllar dayanıklı ve güçlü yapısını koruyacak bir hizmet vermeye dikkat etmektedir.

Bozkurt sera üzerinden alınan hizmet ile birlikte cam, plastik veya polikarbon seralar için istenilen konstrüksiyon sistemleri tamamen güçlü bir yapı ile kurulabilir. Yetiştirilecek bitkinin özelliğine, iklim şartlarından coğrafi konuma ve malzeme özelliklerine göre sera konstrüksiyon sistemi isteği bağlı olarak oluk altı 6,5 metre kadar modern bir şekilde uygulanabilir.