Dünya Çapında Hizmet Vermekteyiz.

Fide Üretim Tesisi

Fide Üretim Tesisi

Yaz mevsiminde açık tarımın gerçekleştirilmesi ve kış mevsiminde de sera tarımının gerçekleştirilmesi açısından özellikle meyve ve sebze kapsamında fide en önemli ihtiyaçtır. Tarım alanlarında sadece meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılması dışında fide üretim işlemlerinin de eşdeğer şekilde ve paralel bir şekilde sürdürülmesi gerekir. Çünkü bu sayede fide ihtiyacı daha güçlü bir şekilde ve daha hızlı bir şekilde karşılanarak, tarım faaliyetleri istenilen kalite ile sürdürülebilir.

Bugün Türkiye’nin birçok farklı kurumsal yapısı tarafından desteklenen ve resmi merciler tarafından da destek verilen şekilde fide üretim tesisi kurulumları gerçekleştirilmektedir. Bu konuda Bozkurt Sera önemli tercihlerinden birini oluşturarak, yüksek nitelikli sera kurulumları sağlamaktadır. Bu sayede birçok kentte mevsiminden öncesinde elde edilen fideler ile mevsiminde daha güçlü bir tarım yapılmaktadır.

Fide üretim tesisi modern bir yapı ile birlikte olarak özellikle yazlık meyve ve sebzelerin yılın dört mevsimi yetiştirilmesi için gereken ihtiyacı karşılar. Bu tesisler modern sera yöntemleri olarak görülmekle birlikte klasik olarak yapı içerisinde tohum çimlendirme ve aşı odası gibi alanlar yer alır. Bu alanların her birinde de üretimi etkileyen ve temel faktörleri oluşturan kısımlar özel bir şekilde geliştirilerek uygulama yapılır.

 

Fide Üretim Tesisi İçin Anahtar Teslim Proje

Bozkurt Sera profesyonel bir çalışma mantığına sahip olarak bugün fide üretim tesisi kurulumu için en önemli ayrıntılara dikkat ederek çalışma gerçekleştirir. Proje hazırlanmasından imalatın gerçekleştirilmesine ve montaj aşamalarının tamamlanmasına kadar her noktada modern sera uygulamaları firma tarafından nitelikli şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kurulan tesisler içerisinde fide üretim gerçekleştirilmesi için havalandırma, sulama sistemleri, sehpa kurulumları, zemin döşemesi gibi her noktada uygun malzemeler tercih edilir. Bu malzemelerin birleşimi bir proje vasıtasıyla gerçekleştirildiği için birebir doğru ölçüler, modern teknikler ve boom sistemi gibi sulama sistemleri kullanmaktadır.

Tesisler içerisindeki en önemli noktalardan birini tohum çimlendirme odası oluşturur. Çünkü tohum iyi bir şekilde ideal sıcaklık, besin ve su kullanarak çimlendirme işleminden geçirildiğinde, sağlıklı ve güçlü bir fide elde edilebilir. Bu nedenle Bozkurt Sera uygulamalarda tohum çimlendirme odası dışında aşı odası ve yetiştirme odası gibi her kısımda doğru malzemeleri ve doğru yapıyı kurarak sonuç elde eder.