Dünya Çapında Hizmet Vermekteyiz.

Hobi Serası

Hobi Serası

Küçük bir arazide tarım ile ilgilenmek hem profesyonel şekilde bir geçim kaynağı elde etmek hem de bir hobi olarak tercih edilebilir. Bu tür bir alanda dört mevsim tarım için yapılabilecek en pratik uygulama ise elbette ki hobi serası olacaktır. Çünkü bu sera türü, profesyonel sera çeşitlerinden biri olarak seracılıkta küçük bir alanda farklı bitki türlerini yetiştirmek amacıyla sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Günümüzde hobi serası uygulamaları genellikle çiftliklerde ve küçük boyutlu bahçelerde yine küçük bir alan içerisinde uygulanarak, özellikle ılıman iklimlerde sebze ve meyve yetiştirmek için avantaj sağlamaktadır. Uygun iklim koşullarının elde edildiği neredeyse her alanda kullanma avantajı sağlayan bahçe serası farklı malzemelerin kullanımı ile pratik ve sağlam bir şekilde uygulanabilen bir sistem olarak da görülmektedir.

Bugün farklı noktalarda kullanımı çok sık görülen bahçe seraaslında kış bahçesi oluşturmak açısından da tercih edilen uygulamalardan biri olarak kabul edilmektedir. Çünkü bu açıdan uygulamalarda özellikle geometrik olarak da farklı şekiller dayanıklı malzemeler sayesinde elde edilmektedir. Güneş ışınlarını yıl boyunca yeterli ve düzenli bir açıyla alan her bölgede bu sera uygulamaları gerçekleştirilebilir.

Hobi Serası Uygulamalarında Sağlamlık Ve Ekonomi

Pratik ve dayanıklı bir kullanıma sahip olan hobi serası uygulamalarında bilhassa kullanılan malzemeler bu önemli özellikleri ortaya çıkarmaktadır. Çünkü kurulum için tercih edilen malzemeler arasında öncelikli olarak ana çerçeveyi oluşturan profillere çok yüksek özen gösterilmektedir. İşte bu noktada Bozkurt Sera verdiği hizmetler ile Türkiye ve dünyanın birçok farklı ülkesinde kaliteyi sağlayarak, net bir şekilde farkını ortaya koymaktadır.

Bozkurt Sera sayesinde elde edilen pratik sağlam ekonomik sera uygulamalarında kullanılan malzemelerde de özenli seçimler yapılmaktadır. Bahçelerde hobi amaçlı veya profesyonel amaçlı kullanılacak sera uygulamalarında dış cephede cam kullanılması gibi yüksek sağlamlıkta özel tercihler dahi yapılabilmektedir. İsteğe bağlı şekilde plast malzeme sayesinde de uygulamalar yapılabilmektedir.

Bugün bahçe serası uygulamalarında en çok kullanılan malzemeler içerisinde sentetik ve dayanıklı malzeme türleri bulunmaktadır. Bu açıdan Bozkurt Sera tarafından tercih edilen polikarbonsera uygulamasının dış kısmında çok daha yüksek bir dayanıklılık, sağlamlık ve ısı açısından yalıtım özelliği gibi fırsatlar sunulmaktadır. Bu kapsamda bağ, bahçe, tarım arazisi ve sayfiye alanlarında kullanabileceğiniz birçok farklı şekilde istediğiniz sera uygulamalarını Antalya ve birçok farklı şehirde firma üzerinden talep edebilirsiniz.